Anasayfa » İddaa Haberleri » Azerbaycan’da İddaa’nın Adı Topaz

Azerbaycan’da İddaa’nın Adı Topaz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’ye iddaa’yı “kazandıran” İnteltek, Azerbaycan’da da ‘Topaz’ı hayata geçirdi. Yeni proje ile 2011’de 200 milyon TL hedefleniyor

Sadece son 5 yılda Türk kulüplerine 742 milyon TL’lik bir isim hakkı ödeyen iddaa artık Azerbaycan’ı da ihya edecek. Türkiye’de iddaa’yı organize eden İnteltek firması, Azerbaycan’da Azerinteltek ismiyle faaliyetlerine başladı. Azeri futbolunda büyük heyecan uyandıran proje, 100 bayii ile resmen hayata geçti.  Futbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği Azeri iddaa’sı “Topaz” (Değerli Azeri taşı) maddi sıkıntı içindeki kulüplere büyük katkı sağlayacak.

İDAAA Genel Müdürü Ahmet Sezer, Azerbaycan futboluna büyük bir gelir kaynağı sağlanacağını bildirdi. Sezer şunları söyledi: “Azerbaycan’da maçlara gelen seyirci yok. Genellikle başkanlar seyircilerin cebine para koyup maçlara getirebiliyor. Maç yayınları için başkanlar TV’lere para ödüyor. İşte böyle bir ortamda biz iddaa olarak Azerbaycan’da Topaz projesini hayata geçirdik. 2011 için hedef 200 milyon TL.”  Hedef 650 bayi 500 milyon $ ciro AHMET Sezer şu konulara dikkat çekti: “Azerbaycan’da uzun vadede 500 milyon dolarlık bir pazar oluşacak. Bayi sayısı 650’ye çıkacak. Topaz ile hem önemli futbolcular bu lige gelir hem de kulüpler ciddi şekilde çıkış yakalar. iddaa’yı Kazakistan’a da götüreceğiz.”

 

Bir yorum

  1. bunun bize ne yararı varki kardeşim bu işten siz para kazanıyorsunuz.Türkiyedeki iddaa bayileri olarak her geçen gün cirolarımız eriyor nerede tek maçlar,nerede canlı maçlar hala mbs ler 3 veya 4 yasadışı bahislerin cirit attığı ülkemizde bir girişim yapmadan Azarbaycanda şunu yaptık Kazakistanda bunu yapacağız. Her sene sezon başlamadan önce bu sene tek maçlar çıkacak falan filan; evet şimdi soruyorum tek maçlar ne zaman çıkacak? yetkili bir ağızdan duymak istiyoruz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*